In Blog

Ev ve küçük işletme sahipleri için, bir video gözetim sistemi kurmak, varlıkları korumak ve hırsızlığı önlemek için en etkili yollardan biridir. Fakat sisteminizin çalışır durumda kalmasını istersiniz. Kesintisiz bir güç kaynağı veya UPS sistemi, kameranızın güç dalgalanması veya kesintisi durumunda devam etmesini sağlar.

IP kamera kurulumunuzun verimliliğini en üst düzeye çıkarmak ve odanın genişletilmesine izin vermek için, UPS sisteminizi doğru bir şekilde boyutlandırmak önemlidir. Kesintisiz güç kaynağı  kapasitesi yüke daha yakın olduğunda, daha verimli çalışacaktır. Bununla birlikte, yetersiz kapasiteye sahip bir birim, gerektiğinde ekipmanınızı destekleyemeyebilir. Toplam yükünüzden% 20 ila% 25 daha yüksek bir çıkış watt kapasitesine sahip bir UPS, koruma ve büyüme için olanak sağlar, ancak çok büyük olanı seçmek hem para hem de alan açısından israf olabilir. IP kamera için online UPS tavsiye edilir.

Peki UPS sisteminizi verimlilik ve büyüme için uygun şekilde nasıl boyutlandırabilirsiniz?

  • Kesintisiz güç kaynağına takılacak her şeyin bir listesini yapın. Tipik olarak, bu liste kameralarınızı ve ağ video kayıt cihazınızı (NVR) içerecektir.
  • Her ekipman için watt değerini not edin.
  • Bağlı ekipmanınız için toplam watt ihtiyacını karşılamak için wattları birlikte ekleyin.

 

Sisteminizin watt gereksinimini belirledikten ve büyümeyi hesaba kattıktan sonra, çalışma zamanı ya da şebeke gücü arızası durumunda UPS’in akü yedeğini vereceği dakika sayısını dikkate alma zamanı gelmiştir. İstediğiniz çalışma zamanını desteklemek için yeterince yüksek kapasiteye sahip bir UPS seçmek önemlidir, ancak güç kapasitesi arttıkça çalışma süresinin azaldığını unutmayın. Başka bir deyişle, bir UPS sistemine daha fazla ekipman eklemek, daha kısa bir çalışma süresine neden olacaktır. Bununla birlikte, eğer güç kesintiye uğrarsa ya da bilerek kesilirse, sisteminizi ne kadar süre çalışır durumda tutmanız gerekir? Çoğu durumda, 15 ila 20 dakikalık çalışma süresi, sisteminizin suçlu kanıtları kaydetmek için yeterince uzun süre çalışmaya devam etmesini sağlar.

Bir NVR ve dört kameradan oluşan bir IP gözetim sistemi genellikle 400 ile 500 watt arasında tüketir. Sisteminizin 400 watt tüketeceğini varsayalım.% 20 büyüme için muhasebe, 480 watt kapasiteli bir UPS, koruma için yeterli olacak, ancak bir kesinti durumunda yeterli çalışma süresi sağlayamayacaktır. Gerçekte, yeterli koruma ve 15 ila 20 dakikalık çalışma süresinin sağlanması, UPS’in oldukça yüksek kapasiteye sahip olmasını gerektirir.

Doğa çok tahmin edilemez olduğu için, güç problemleri meydana geldiğinde bir şey söylemez. Bu nedenle, IP kameranızın kurulumunda pil yedeğinin doğru uygulanması akıllıca bir karardır.

Recent Posts